Producent folii i folii polietylenowych w Przasnyszu

Producent wyrobów foliowych

Istnieje wielu przeciwników folii, którzy podkreślają jej niekorzystny wpływ na środowisko naturalne. Czy to znaczy, że wszyscy, którym leży na sercu dobro naszej planety, powinni przestać używać folii i stać się jej największymi wrogami? Oczywiście, że nie! Z folią można łatwo się zaprzyjaźnić, jeśli wie się o niej wystarczająco dużo, by jej wady mogły dla nas przeistoczyć się w zalety.


Choć udział produktów foliowych w rynku tworzyw sztucznych wydaje nam się bardzo wysoki, to jednak nie jest to do końca prawda. Same opakowania foliowe – w tym także torby na zakupy, woreczki foliowe, folia spożywcza - zgodnie z danymi z 2014 roku stanowią nieco ponad 17% wszystkich tworzyw sztucznych na rynku europejskim. Nie jest to zatem aż tak duży odsetek, jak mogłoby się wydawać. Wyroby z polipropylenu (PP), takie jak np. segregatory czy zderzaki samochodowe, zajmują tu wyższą pozycję, stanowiąc ponad 19% rynku. Nie ma co zatem demonizować, bo statystki mówią same za siebie: folia wcale nie opanowała świata.


Warto też dodać, jak duży odsetek zużytych tworzyw sztucznych poddawany jest powtórnej przeróbce i trafia do ponownego użytku. Łącznie ponad 69% odpadów z tworzyw sztucznych wykorzystywanych jest ponownie – albo w celu odzyskiwania energii, albo w ramach recyklingu. Niespełna 31% trafia na wysypiska, jednak ilość ta spada z każdym rokiem – w związku z działaniami, których celem jest uświadamianie społeczeństwa (zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców) i upowszechnianie wiedzy o tym, jak postępować z tworzywami po zużyciu. Pomagają także ustanawiane w Europie przepisy proekologiczne i ich coraz skuteczniejsze egzekwowanie.


Stań po stronie folii!


Produkty foliowe są nam bardzo potrzebne – nie tylko dlatego, że już się do nich przyzwyczailiśmy i ułatwiają nam codzienne życie, ale przede wszystkim dlatego, że wiele procesów produkcyjnych i technologii powstaje w oparciu o ich używanie. Niemożliwa byłaby całkowita rezygnacja z tego rodzaju surowca – warto zatem zaprzyjaźnić się z nim i nauczyć się z nim współpracować, akceptując jego słabe strony, a nawet przeistaczając je w mocne.


Wystarczy trzymać się kilku zasad:

  • - Nie marnować folii i używać jej wielokrotnie zawsze, gdy jest to możliwe.

  • - Nie wykorzystywać jej wtedy, kiedy może być zastąpiona innymi materiałami o dłuższym okresie użytkowania.

  • - Odpowiednio postępować z nią po zużyciu – zadbać o segregację śmieci i o to, by trafiła do ponownego użytku.


W ten sposób będziemy mogli czerpać z jej dobrodziejstw z czystym sumieniem i pewnością, że środowisko w żaden sposób na tym nie cierpi.


Przasnysz – producent folii i folii polietylenowych zaprasza do współpracy


Wszystkie osoby i instytucje z Przasnysza zainteresowane produktami foliowymi – zarówno w zamówieniach indywidualnych, jak i hurtowych – zapraszamy do współpracy z producentem - firmą Fol-Plast. Dbamy o najwyższą jakość naszych produktów i o pełne zadowolenie klientów, a ponadto staramy się promować podejście proekologiczne. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom