Worki na śmieci i opakowania antystatyczne w Świebodzicach

Wybierz właściwe worki na śmieci i segreguj odpady

Zadbajmy wspólnie o piękno naszej planety i weźmy odpowiedzialność za to, jak wygląda i w jakiej jest kondycji. Takie podejście jest coraz bardziej popularne, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że to ludzie są źródłem zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Powstałych szkód nie da się już cofnąć, ale można zapobiec kolejnym. Jak to zrobić? Jednym z kroków jest odpowiednie zagospodarowanie odpadów, które ludzkość produkuje w ogromnych ilościach.


Jak postępować ze śmieciami? Kilka podstawowych zasad


Małe zmiany w naszym codziennym życiu mogą w dużym stopniu wpłynąć na kondycję środowiska naturalnego. Oto kilka pomysłów na to, jakie małe kroki może podjąć każdy z nas.


  1. 1. Segregacja śmieci – czyli umieszczanie ich w oddzielnych pojemnikach i workach w naszym domu, a następnie w oznaczonych kontenerach. Segregacja odpadów umożliwia ich ponowne wykorzystanie – np. przetworzenie na inne produkty lub odzyskanie energii cieplnej. Niesegregowane śmieci zwykle muszą być składowane na wysypiskach śmieci, które – biorąc pod uwagę coraz większą konsumpcję – rozrastają się w ogromnym tempie. Odpady często też zaśmiecają środowisko – trafiają do lasów, rzek, jezior i szkodzą organizmom, które się tam rozwijają oraz burzą piękno tych miejsc.

  2. 2. Ograniczanie ilości opakowań – bo mniej opakowań to mniej odpadów. Producenci żywności, elektroniki, chemii i innych wyrobów niekiedy decydują się na zwiększenie ilości opakowań (dodanie dodatkowych warstw, pudełek ochronnych itd.) w celu lepszej ochrony produktu. Jednak nie zawsze jest to konieczne. Możemy "zmusić" ich do do rezygnacji z takich rozwiązań, wybierając podczas zakupów produkty o jak najmniejszym i jak najlżejszym opakowaniu.

  3. 3. Przedłużanie życia produktów – naprawiajmy to, co się psuje, wykorzystujmy ponownie te przedmioty, co do których mamy taką możliwość (np. worki foliowe, pudełka i inne) oraz nie kupujmy przedmiotów, których tak naprawdę nie potrzebujemy. Nie tylko pomoże to naszemu portfelowi, ale i wpłynie na zmniejszenie konsumpcji – a zatem na zmniejszenie ilości odpadów, zarówno gospodarczych, jak i przemysłowych.


Te małe zmiany wprowadzone na dużą skalę mogą po pewnym czasie odmienić oblicze naszej planety. Musimy jednak działać zdecydowanie i solidarnie – tylko wtedy nasze działania przyniosą pożądane efekty.


Świebodzice – worki na śmieci, opakowania antystatyczne i inne wyroby foliowe


Jako producent wyrobów z folii czujemy się wyjątkowo odpowiedzialni za to, co dzieje się z naszymi produktami po zużyciu. Dlatego promujemy wiedzę na temat recyklingu i właściwego postępowania ze śmieciami. Oferujemy też recykling w ramach naszej działalności. Przyłączysz się do nas w walce o zdrowsze środowisko? Zaufaj producentowi, który działa świadomie i odpowiedzialnie. Zachęcamy do współpracy wszystkich mieszkańców Świebodzic – skontaktuj się z nami już teraz.

FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom