Worki na śmieci i opakowania antystatyczne w Trzebnicy

Branża elektroniczna, jak każda inna, rządzi się swoimi prawami. Te, o których dziś będziemy pisać, wynikają z warunków, w których odbywa się praca z urządzeniami elektronicznymi na wszystkich etapach ich produkcji – ich projektowania, wytwarzania, transportu (w ramach przedsiębiorstwa i poza jego granice), magazynowania, sprzedaży, naprawy...Zjawisko elektryzowania się ciał, w skrócie ESD (z ang. Electrostatic Discharge), występuje powszechnie, jest znane nam od dziesięcioleci i polega na gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych oraz powstających w efekcie wyładowaniach. Ochrona przed tymi zjawiskami jest w branży elektronicznej wyjątkowo ważna, ponieważ wyładowania zagrażają powstającym tu produktom – wpływają na ich funkcjonowanie czy trwałość.Strefa EPA – powiedz wyładowaniom elektrostatycznym "nie" 


W celu zabezpieczenia się przed tymi zjawiskami, w przedsiębiorstwach produkcyjnych wydziela się specjalne strefy EPA (Electrostatic Protected Area), w których panują określone warunki. Jak zorganizować strefę EPA, jakich używać zabezpieczeń i co jeszcze można zrobić, by wszystkie wyroby elektroniczne były właściwe chronione, zanim trafią do użytkowników?


Podstawą ochrony są odpowiednie zabezpieczenia w ramach strefy EPA – zastosowanie specyficznego antystatycznego systemu podłogowego, zaopatrzenie strefy EPA w antystatyczne maty na stoły, wyposażenie pracowników w uziemiające opaski na nadgarstki czy też w uniformy i obuwie uziemiające napięcie we współpracy z posadzką antystatyczną. Wynalazków tego typu jest na rynku coraz więcej, a jedno, co jest pewne, to to, że firma ceniąca sobie jakość produkcji powinna z nich bez wątpienia korzystać.Opakowania antystatyczne - chroń produkty we wszystkich rozmiarach


Kolejnym ważnym elementem jest zastosowanie odpowiednich opakowań antystatycznych. Te można podzielić na przynajmniej dwa rodzaje – pod względem miejsca, w których mają być używane: opakowania używane w ramach strefy EPA i opakowania używane poza strefą EPA. Opakowania antystatyczne mają za zadanie chronić przed wyładowaniami zarówno niewielkie elementy elektroniczne, jak i całe sprzęty. Dlatego dostępne są w różnych formach i rozmiarach. Można je stosować w postaci pianek i gąbek, pudełek, woreczków czy folii. Ich kształt można zatem dostosować do wielkości i kształtu urządzenia, które mają docelowo chronić. Opakowania antystatyczne, worki na śmieci i inne wyroby foliowe – Trzebnica zaprasza 


Jeśli poszukujesz niezawodnych opakowań antystatycznych lub innych wyrobów foliowych w okolicach Trzebnicy, skontaktuj się z firmą Fol-Plast. Jesteśmy producentem folii wykorzystywanej do najróżniejszych celów. Z naszych usług korzystają przedsiębiorstwa produkcyjne, instytucje publiczne oraz wiele innych podmiotów. Przedstaw nam swoje oczekiwania, a my przedstawimy Ci ofertę produktową oraz opcje współpracy. Zapraszamy do kontaktu!

FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom