Worki na śmieci i opakowania antystatyczne w Boguszowie-Gorcach

Jak dobrać worki na śmieci dla przedsiębiorstwa produkcyjnego?

Dobór odpowiednich worków na śmieci nie jest zadaniem prostym. W zależności od miejsca, w którym mają być używane, oraz odpadów, które mają być w nich przechowywane, należy się zdecydować na rodzaj surowca, kształt i rozmiar worka oraz inne jego parametry. Dzisiaj zaprezentujemy krótki poradnik doboru worków na śmieci, dzięki któremu wszystkim zainteresowanym łatwiej będzie podjąć trafną decyzję w tym aspekcie.


Worki na śmieci – jaki rodzaj folii?


Folia polietylenowa ma wiele odsłon, a jest tak nie bez powodu. Każdy z jej rodzajów ma inne właściwości, dlatego też wykorzystuje się je do wytwarzania różnych typów produktów. Jeśli chodzi o worki na śmieci produkowane są one z:


  • - Folii HDPE, czyli polietylenu o wyższej gęstości. Jej cechą charakterystyczną jest to, że jest odporna na temperaturę oraz rozdarcie (choć po naderwaniu dalsze rozdzieranie jest stosunkowo łatwe). Produkty wykonane z tego rodzaju folii mają niewielką grubość, można też zauważyć ich delikatne szeleszczenie.

  • - Folii LDPE, czyli polietylenu o niższej gęstości. Folia tego typu jest bardziej miękka i zdecydowanie bardziej elastyczna, dlatego też po jej naderwaniu nadal można jej używać, gdyż jest bardziej odporna na dalsze rozdzieranie. Worki na śmieci z tego surowca będą się nadawały do przechowywania odpadów cięższych lub z ostrymi krawędziami.


Jak dobrać rozmiar worków na śmieci odpowiednio do swoich potrzeb?


Zwykle spotykamy się z workami o określonym wymiarze i pojemności (np. 20 litrów, 60 litrów). Zamawiając worki na śmieci o niestandardowych rozmiarach powinniśmy jednak dostosować je do pojemników, w których będą wykorzystywane. Jak wyliczyć rozmiar takiego worka, by dobrze dopasować go do zbiornika na odpady? Wystarczy zastosowanie prostego wzoru matematycznego.


  • - Obliczając szerokość worka, zmierz obwód pojemnika, a następnie podziel go na pół. Do tego rozmiaru dodaj ok. 10% zapasu.

  • - Obliczając długość worka, zmierz wysokość pojemnika. Następnie dodaj do szerokość dna pojemnika podzieloną przez dwa. Tu także powinieneś dodać 10% zapasu.


Pamiętaj, że zamawiając produkty w Fol-Plast możesz określić także inne ich parametry – poza rodzajem folii oraz rozmiarem możesz też zdecydować się na konkretny kolor, kształt i sposób zamykania worków, a do tego dodać określone nadruki (np. logo firmowe lub informacje o korzystaniu z wyrobów).


Boguszów-Gorce – worki na śmieci, opakowania antystatyczne i wiele innych wyrobów z folii


Opisywane dzisiaj worki na śmieci nie są naszą jedyną specjalnością. Zajmujemy się także produkcją innych wyrobów foliowych, opakowań antystatycznych, toreb itd. Skontaktuj się z nami, by poznać naszą pełną ofertę produktową. Swoje wyroby oferujemy w Boguszowie-Gorcach i innych miejscowościach w województwie dolnośląskim. Serdecznie zapraszamy do współpracy zarówno podmioty gospodarcze, jak i osoby prywatne – czekamy na Twój telefon!

FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom