Producent folii i folii polietylenowych w Sulejówku

Pieczywo po przestygnięciu można przechowywać w folii

Folia może być naszym ogromnym sprzymierzeńcem, ale jeśli używamy jej niewłaściwie – może nam także szkodzić. Dlatego warto wciąż poszerzać wiedzę na temat jej zastosowań i związanych z tym zaleceń i porad, dzięki czemu będziemy mogli w pełni wykorzystywać jej właściwości. Jednym z jej głównych zastosowań jest ochrona żywności przechowywanej w domowych warunkach lub podczas podróży. 

Jadnak czy można w niej umieścić każdy produkt? Niestety nie dla każdego rodzaju żywności folia jest wskazaną formą ochrony – a dokładniej na ten temat piszemy poniżej.


Jakie zalety ma przechowywanie żywności w folii?


Folia świetnie chroni przed dostępem powietrza, wilgoci i drobnoustrojów do żywności. Sprawia, że żywność dłużej zachowuje świeżość, nie zsycha się i jest chroniona przed bakteriami. Oczywiście umieszczenie produktów w folii to tylko jeden z elementów ich właściwego przechowywania – należy też zadbać o odpowiednią temperaturę, wilgotność i stopień naświetlenia, które będą dostosowane do rodzaju produktu i jego specyfiki (np. świeże mięso powinniśmy przechowywać w lodówce, w możliwie najchłodniejszym jej miejscu, lub w zamrażarce, natomiast mąkę czy cukier – w suchym, chłodnym i nienasłonecznionym miejscu, np. w szafce kuchennej).


Co można przechowywać w folii?


Dla pewnych produktów folia jest rozwiązaniem idealnym. Po otwarciu opakowania, warto przed ponownym umieszczeniem produktu w lodówce owinąć go folią spożywczą lub umieścić w woreczku foliowym. Takie wyroby jak wędliny, sery czy mięso dłużej zachowają świeżość, nie zeschną się i będą wciąż dobrze smakowały, jeśli będziemy je przechowywać w folii. W woreczku można umieścić także pieczywo oraz wszelkie suche produkty – nasiona, orzechy, proszki, makarony, ryż, soczewicę itd.


Czego lepiej nie umieszczać w folii?


Warzywa i owoce nie powinny być przechowywane w torebkach foliowych – skraplająca się para wodna może bowiem przyspieszyć ich gnicie. Wyjątkiem są banany, których końcówki można owinąć folią, by opóźnić ich dojrzewanie. W folii nie należy też umieszczać gorącego pieczywa – gdy paruje, oddaje wilgoć, która nie ma możliwości wydostania się z takiego szczelnego opakowania. Dlatego należy najpierw odczekać, aż chleb czy bułki zupełnie ostygną, a dopiero potem można je zapakować w folię. Podobnie będzie też z gotowymi potrawami – np. resztkami z obiadu. Można je ochronić folią i włożyć do lodówki dopiero wówczas, gdy będą już zupełnie zimne.


Sulejówek – podejmij współpracę z działającym lokalnie producentem folii


Jeśli poszukujesz producenta folii działającego na terenie Sulejówka, zachęcamy do podjęcia współpracy właśnie z nami. Zajmujemy się produkcją różnorodnych wyrobów z folii polietylenowej - nie tylko folii spożywczej, ale także i worków na śmieci, opakowań i wielu innych. Z naszą dokładną ofertą możesz się zapoznać, kontaktując się z nami telefonicznie. Zapraszamy i liczymy na udaną współpracę!FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom