Producent folii i folii polietylenowych w Sokołowie Podlaskim

Folie i opakowania foliowe dostosowują się do zmian na rynku opakowań

Rynek opakowań cały czas ewoluuje. Nie wszystkie zmiany są widoczne gołym okiem przez konsumentów, ponieważ część z nich dotyczy technologii – procesów pakowania, produkcji opakowań itd. 


Zdecydowana większość jest jednak jak najbardziej dostrzegalna. Zmianom ulegają formy opakowań, wykorzystywane do ich tworzenia surowce, projekty etykiet, kształty, rozmiary, sposoby otwierania i zamykania, pojemność, kolor i mnóstwo innych cech. Dlaczego te zmiany zachodzą? Co jest ich przyczyną i co jest ich celem? I w jaki sposób rynek opakowań powiązany jest z produkcją folii?


Opakowania się zmieniają, bo zmieniają się możliwości


Coraz bardziej zaawansowane procesy technologiczne sprawiają, że producenci opakowań mają coraz więcej możliwości. Mogą produkować opakowania wygodniejsze, lżejsze, użyteczniejsze, bardziej ekologiczne. Dostęp do maszyn produkcyjnych, do surowców oraz do nowych projektów stale się zwiększa, koszty produkcji spadają dzięki rozwojowi technologii, a producenci wykorzystują to, zwiększając jakość i funkcjonalność swoich wyrobów.


Opakowania się zmieniają, bo zmieniają się potrzeby


Jednakże najważniejszym czynnikiem kształtującym wygląd rynku opakowań są potrzeby konsumentów. To oni tak naprawdę dyktują warunki. Obecnie najchętniej wybierane są produkty w opakowaniach lekkich, ale jednocześnie wytrzymałych i stabilnych; wygodnych w otwieraniu, ale jednocześnie bezpiecznych i zapewniających produktom odpowiednią ochronę. Producenci żywności, kosmetyków, elektroniki oraz wszystkich innych opakowanych produktów, a także producenci samych opakowań, w tym także opakowań foliowych, odpowiadają na te potrzeby społeczeństwa, co napędza ich rozwój i stałe ulepszanie oferowanych rozwiązań.


Sokołów Podlaski – producent opakowań z folii polietylenowej


Miejsce folii polietylenowej w tych przemianach ujawniło się już w treści tego artykułu. Jedną z najpopularniejszych form opakowań są bowiem wciąż opakowania foliowe w najróżniejszych formach – worki, paczki, torby, tacki i pudełka plastikowe owinięte folią itd. W związku z tym także i producent folii (czyli my) musi się dostosować do zmian zachodzących na rynku i wziąć pod uwagę ewoluujące potrzeby zarówno:

  • konsumentów, czyli ostatecznych odbiorców opakowań foliowych, jak i

  • kontrahentów – czyli podmiotów, z którymi nawiązuje współpracę w zakresie dostarczania produktów foliowych.


Firma Fol-Plast robi wszystko, by sprostać temu wyzwaniu, wciąż opracowując i wdrażając nowe technologie, oferując nowe formy produktów i dostosowując ofertę do indywidualnych oczekiwań współpracujących podmiotów – czy to na terenie Sokołowa Podlaskiego, czy w jakimkolwiek innym mieście w województwie.


Jeśli chcesz się o tym przekonać, podejmij z nami współpracę. Sprawdź, co możemy Ci zaoferować, przekonaj się o jakości naszych wyrobów i wykorzystaj je w swojej własnej działalności, zwiększając swoje szanse na sukces na tym dynamicznym rynku. Serdecznie zapraszamy do współpracy i kontaktu.

FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom