Producent folii i folii polietylenowej w Górze

Wygodne opakowania plastikowe i foliowe - sałatka, danie gotowe i inne

Opakowania typu convenience – ta nazwa osobom, które nie interesują się marketingiem, nie mają nic wspólnego z branżą opakowań, a z produktami spożywczymi mają do czynienia tylko jako konsumenci, może się wydawać dość tajemnicza. Spieszymy jednak z wyjaśnieniami – w kilka chwil opowiemy o tym popularnym w ostatnim czasie rodzaju opakowań oraz o roli, jaką pełnią tutaj folie.


Opakowania muszą być wygodne


To jeden z podstawowych postulatów współczesnej branży opakowaniowej w czasach, kiedy mamy coraz mniej czasu na samodzielne przygotowanie posiłków, rządzą usługi cateringowe, dowóz obiadów do miejsca pracy/do domu, a także gotowe dania, które można kupić w sklepie i w kilka minut odgrzać. Na popularności zyskują gotowe kanapki, sałatki, makarony, krojone owoce i warzywa – wszystko w pojedynczych opakowaniach zawierających jedną porcję, którą szybko można zjeść niezależnie od miejsca i czasu.


Właśnie te trendy wymusiły na producentach konieczność opracowania nowych typów opakowań – lekkich, wygodnych, funkcjonalnych, łatwych w otwieraniu (a często także umożliwiających kilkukrotne otworzenie i zamknięcie). Wszystkie te cechy opisać można właśnie tym jednym słowem – convenience, czyli z angielskiego: wygoda.


Plastik i folia, czyli lekko i wygodnie


Do produkcji tych opakowań najczęściej używa się dwóch surowców – plastiku i folii. W przypadku tego pierwszego mowa o różnego rodzaju pudełkach, kubkach, tackach. Jeśli zaś chodzi o folię, zwykle jest ona wykorzystywana albo do pakowania świeżych, gotowych posiłków (np. kanapek), albo jako forma pomocnicza opakowania plastikowego (np. zafoliowane danie w plastikowym pudełku). Dlaczego akurat te dwa materiały wygrały w wyścigu o dominację w kategorii opakowań convenience? Odpowiedź jest prosta: są to surowce lekkie, uniwersalne, dobrze zabezpieczające żywność, a przy tym nadające się do recyklingu. Ponadto konsumenci, dzięki zastosowaniu przezroczystych plastikowych i foliowych opakowań, mogą zapoznać się z ich zawartością jeszcze przed dokonaniem zakupu. To dla nich kolejne udogodnienie i zachęta.


Producent folii i folii polietylenowych – Góra i okolice


Jeśli Twoja firma także chce podążyć za tym trendem opakowaniowym, będziesz potrzebował najlepszej jakości surowców do produkcji opakowań nowej generacji. Ze swojej strony możemy zaoferować jeden z nich – folię. Jako producent różnych rodzajów folii doskonale znamy jej walory, wiemy, jakie warianty produktów wykorzystywane są w różnych branżach i potrafimy doskonale zrozumieć potrzeby naszych klientów. Dlatego skontaktuj się z nami – przedstawimy Ci naszą ofertę, omówimy warunki współpracy i wspólnie zaczniemy tworzyć coś zupełnie nowego. Nasze usługi oferujemy na terenie całego województwa dolnośląskiego – dlatego też niezależnie od tego, czy miejscem Twojej działalności jest Góra, czy inna miejscowość w okolicy, możesz bez przeszkód skorzystać z naszej oferty. Zapraszamy do kontaktu!

FOL-PLAST Zawadka Sp. z o.o. Sp. k.

Pilawa 08-440, Al. Wyzwolenia 2A

Powiększ mapę
zoom