PRODUCENT FOLII I FOLII POLIETYLENOWYCH W PŁOŃSKU
Przeciwników wykorzystywania folii jest bardzo wielu. Podkreślają, że dużym stopniu odpady foliowe zanieczyszczają nasze środowisko. Dzisiaj chcielibyśmy obalić najczęściej wznoszone przeciwko folii argumenty udowadniając, że są nieprawdziwe, naciągane lub bardzo łatwe do wyeliminowania. Skupimy się na trzech popularnych mitach i postaramy się przeciwstawić im nasze argumenty. No to zaczynamy!
MIT: FOLIE ZANIECZYSZCZAJĄ ŚRODOWISKO. FAKT: LUDZIE ZANIECZYSZCZAJĄ ŚRODOWISKO!
Ekologowie zwracają uwagę na to, że folie, które po zużyciu zamiast do utylizacji lub ponownej przeróbki trafiają do środowiska naturalnego, mogą mu poważnie szkodzić. Zagrażają zwierzętom, zanieczyszczają, szpecą. To fakt. Ale faktem jest też to, że to nie folie są winne, a ludzkie nieodpowiedzialne nawyki. To brak poszanowania natury sprawia, że ludzie nie postępują z odpadami właściwie. Dotyczy to nie tylko tworzyw sztucznych, ale także i odpadów metalowych, szklanych, papierowych, higienicznych. Priorytetem jest uświadamianie i uwrażliwianie ludzi na dobro przyrody. Globalne zmiany mogą zajść dopiero wtedy, gdy zmianom ulegną nawyki społeczeństwa.
MIT: ŻYCIE BEZ FOLII JEST MOŻLIWE. FAKT: ŻYCIE BEZ FOLII BYŁOBY NIEMOŻLIWE W DZISIEJSZYM ŚWIECIE!
Folia towarzyszy nam na każdym kroku – jako opakowania, warstwy ochronne, worki na śmieci... Każda sfera naszego życia w pewnym stopniu uzależniona jest od wyrobów z folii. Twierdzenie, że można ją wyeliminować z codziennego życia, jest oderwane od rzeczywistości. W praktyce wymagałoby to nie tylko ogromnych wyrzeczeń i zmian w codziennym funkcjonowaniu milionów ludzi, ale wiązałoby się także z ogromnymi kosztami oraz transformacją światowej gospodarki. Procesy technologiczne w wielu branżach oparte są na udziale folii. Uzależniona jest od niej również branża budowlana czy elektroniczna, a także życie społeczne (funkcjonowanie instytucji publicznych, organizowanie wydarzeń itd.). Nawet jeśli społeczeństwo zdecydowałoby się na wyeliminowanie folii, cały proces byłby niezwykle skomplikowany i zająłby dziesiątki lat. W obecnym kształcie naszego świata zniknięcie folii jest zatem niemożliwe.
MIT: DLA PRODUCENTA FOLII PRIORYTETEM JEST ZYSK. FAKT: DLA PRODUCENTA FOLII PRIORYTETEM JEST JAKOŚĆ!
Jakość produktu to nie tylko dobry surowiec i wykonanie. Jakość oznacza także dostosowywanie swoich usług i produktów do światowych trendów, wymagań klientów, oczekiwań społeczeństwa. Producent folii – czy to wielki międzynarodowy koncern, czy też mniejszy podmiot działający w Płońsku czy okolicach – nie utrzyma swoich klientów, jeśli nie będzie spełniał ich potrzeb. Obecnie zaś rośnie zapotrzebowanie na produkty trwałe, lekkie, zajmujące jak najmniej miejsca, łatwe do segregacji, nadające się do recyklingu. Samo założenie jest więc takie, by ograniczyć niekorzystny wpływ folii na środowisko i ułatwić jej powtórne wykorzystanie. Producenci folii, spełniając oczekiwania swoich klientów, samoistnie realizują ten cel.
Mamy nadzieję, że powyższe rozważania rzuciły inne – nieco lepsze - światło na kwestię folii. Opinia na jej temat stale się poprawia i liczymy na to, że nadal tak będzie. My z pewnością zrobimy wszystko, by się do tego przyczynić!